Ikea uruchamia wirtualny sklep na portalu Alibaba

Ikea uruchamia wirtualny sklep na portalu Alibaba

Ikea to jeden z popularniejszych sklepów sprzedających meble w płaskich opakowaniach, które samodzielnie możemy złożyć. I owszem, do zakupy online były tam możliwe, ale poprzez stronę samego sklepu. Gdzie teraz będzie można zobaczyć produkty sklepu meblowego i jaka jest tego przyczyna?

Ikea online

Sprzedaż produktów przez sieć sklepów meblowych nie jest niczym nowym. Natomiast informacja o tym, że zdecydował się nawiązać współpracę z platformą Alibaba już tak. Powodem takiej decyzji jest chęć dotarcia ze swoim asortymentem do chińskiego konsumenta. Na wdrożenie swojego pomysłu w życie, sklep czekał od roku 2017, kiedy to po raz pierwszy poinformował o swoich planach Financial Times. Kilka dni temu, na aukcję Ikea wystawiła kilka pierwszych produktów. Wśród nich znalazły się: stoły Nordviken, komoda Hemnes i 3800 innych. Ale to nie koniec zmian!

Po co ta zmiana?

Ikea uruchamia wirtualny sklep na portalu Alibaba, Komerso.pl
źródło: shutterstock.com

W jakim celu nastąpiła ta zmiana? Jak czytamy w serwisie ft.com, Jon Abrahamsson Ring, nazwał nowo zastaną sytuację “testem” i pierwszym krokiem wprowadzenia do sprzedaży asortymentu w małych miejscowościach i odległych krajach, jak np. Chiny. Zapowiada także, że Ikea wkroczy w nowe technologie, gdzie użytkownik będzie mógł zobaczyć instrukcję składania mebli za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Podkreśla tym samym, że marka poważnie myśli o samorozwoju. Zmiana ta jest o tyle ważna, że jak do tej pory rzeczywiście mogliśmy nabyć produkty sklepu Ikea, ale nie bezpośrednio od samego sprzedawcy. Marka przyznaje, że w wyborze odpowiedniej platformy e-commerce kierowała się również obecnością innych sklepów meblowych, które również chcą trafić do konsumenta mieszkającego w Chinach. Natomiast teraz nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za rozwój sieci meblowych Ikea.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluKarolina Żyłowska
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Ikea uruchamia wirtualny sklep na portalu Alibaba

Send this to a friend