Allegro Smart! – rok darmowych przesyłek z Allegro

Allegro Smart! – rok darmowych przesyłek z Allegro

27 sierpnia 2018 roku Allegro wystartowało z usługą Allegro Smart! W ramach jej trwania, w cenie 49 zł rocznie, użytkownicy mogą liczyć nawet na 365 darmowych przesyłek do ponad 15 000 punktów odbioru i paczkomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czym jest Allegro Smart!?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę Gemius (E-commerce w Polsce 2018), zdaniem 67% badanych do zakupów przez internet zachęciłyby ich niższe koszty dostawy. Allegro postanowiło wyjść im naprzeciw uruchamiając program Allegro Smart! W cenie 49 zł rocznie (lub w opcji półrocznej wycenionej na 39 zł) zapewnia on 365 darmowych przesyłek dostarczanych do ok. 15 000 paczkomatów i punktów odbioru na terenie Polski oraz przy pomocy listów poleconych Poczty Polskiej.

Dzięki temu osoby, które dokonują wielu zakupów poprzez Allegro są w stanie wymiernie zmniejszyć koszty przesyłek. Zdaniem serwisu, po wykupieniu rocznego pakietu Allegro Smart!, zwraca się on już przy 6-7 zamówieniach.

Jak działa Allegro Smart!?

Program Allegro Smart! w swoich założeniach ma wspomagać sprzedaż na Allegro, oferując klientom darmową dostawę m.in. do sieci paczkomatów InPost, placówek Poczty Polskiej, na stacje Orlen, do sklepów Żabka i Freshmarket. Usługą tą objęte są również listy polecone dostarczane przez Pocztę Polską. Aby móc skorzystać z darmowych dostaw, najpierw musimy wykupić odpowiedni pakiet (istnieje możliwość przetestowania usługi przez 30 dni za darmo), a następnie dokonać zakupów u sprzedawcy, który wybrał Allegro Smart! jako jedną z opcji dostawy.

Wraz ze startem programu, w ramach serwisu Allegro dostępnych jest obecnie ok. 30 milionów ofert, a ich liczba wraz z uruchomieniem dostaw Allegro Smart! u kolejnych sprzedawców będzie tylko rosnąć.

Allegro Smart! – rok darmowych przesyłek z Allegro, Komerso.pl

Użytkownicy Allegro Smart! poza 365 darmowymi przesyłkami w roku mogą również liczyć na dodatkowe atrakcje. Specjalnie dla nich Allegro wydzieliło dedykowaną strefę okazji, przysługuje im również więcej Monet Allegro, które wymienić mogą na zniżki przy kolejnych zakupach.

Usługa ta ma na celu rozpropagowanie sprzedaży internetowej jako rozwiązania, które wraz z darmową przesyłką, staje się jeszcze bardziej opłacalne w porównaniu z zakupami w sklepach stacjonarnych. Duża liczba paczkomatów i punktów odbioru sprawia, że z programu skorzystać mogą użytkownicy serwisu z całej Polski. Wybierają dla swoich zakupów darmową przesyłkę oraz wygodny odbiór zamówienia w najbardziej dogodnym dla nich momencie.

Założenia Allegro Smart! w skrócie:

  • koszt pakietu rocznego wynosi 49 zł netto, pakiet półroczny kosztuje 39 zł,
  • w ramach pakietu dostępnych jest 365 darmowych przesyłek na terenie Polski,
  • minimalna wartość zamówienia u jednego sprzedawcy objęta usługą Allegro Smart! to 40 zł,
  • dostawy realizowane są przy pomocy listów poleconych Poczty Polskiej oraz do sieci paczkomatów InPost, oddziałów Poczty Polskiej, kiosków RUCH, stacji Orlen oraz sklepów Żabka i Freshmarket,
  • programem objętych jest już na starcie ok. 30 milionów ofert, w tym 9 mln w kategorii Książki, kultura i rozrywka, 7 mln w kategorii Elektronika i 4 mln w kategorii Moda. Przyłączenie się do programu kolejnych sprzedawców będzie skutkowało zwiększaniem się tych wartości,
  • użytkownicy otrzymują dostęp do specjalnych ofert i dodatkowych Monet Allegro.

Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRadek Kowalik
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Allegro Smart! – rok darmowych przesyłek z Allegro

Send this to a friend