Oprogramowanie sklepu internetowego – jak wybrać? Ranking TOP 10

Oprogramowanie sklepu internetowego – jak wybrać? Ranking TOP 10

Oprogramowanie sklepu internetowego pozwala zarządzać sprzedażą, produktami, stanami magazynowymi, płatnościami, wysyłkami, promocjami i wieloma innymi aspektami. Wybór odpowiedniego systemu to kluczowa decyzja. Nie ułatwia jej jednak fakt, że na rynku funkcjonuje mnóstwo CMS’ów dla e-commerce. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najlepszych platform dla e-sklepów.

Sklep internetowy – oprogramowanie open-source

Oprogramowanie do sklepu internetowego typu open-source wymaga postawienia sklepu na własnym serwerze, wykupienia hostingu i dostosowania sklepu internetowego do własnych potrzeb. Dzięki temu stajemy się jego właścicielem. W dodatku e-sklep można łatwo rozbudowywać w oparciu o dziesiątki szablonów, dodatków i wtyczek. Niekwestionowanym liderem wśród oprogramowania open-source jest WooCommerce. Zaraz za nim lokują się PrestaShop i Magento. Warto jednak zwrócić uwagę także na osCommerce i na Shopware.

WooCommerce

Platforma WooCommerce pozwala stworzyć funkcjonalny sklep internetowy w sposób łatwy i intuicyjny. Ogromna liczba dostępnych rozwiązań umożliwia dostosowanie e-sklepu do indywidualnych potrzeb. WooCommerce to także intuicyjne zarządzanie, bezpieczeństwo transakcji i możliwość dostosowania sklepu do wymogów SEO. To idealna platforma dla osób zaczynających przygodę z handlem internetowym.

PrestaShop

Duże możliwości PrestaShop sprawiają, że z platformy najchętniej korzystają właściciele średnich i dużych sklepów internetowych. Chcesz prowadzić sklep w różnych wersjach językowych i obsługiwać transakcje w wielu walutach? Jeśli tak, to PrestaShop jest dla Ciebie! Znaleźć tu też można funkcje omnichannel, w tym możliwość integracji z Allegro, opcję wdrożenia bloga, możliwość integracji z systemami księgowymi i wiele więcej.

Magento

Magento to platforma niezwykle rozbudowana. To dlatego z jej obsługą najlepiej radzą sobie osoby doświadczone w dziedzinie IT, choć podstawowy sklep internetowy można założyć stosunkowo łatwo. Bez wątpienia jest to oprogramowanie do sklepu internetowego, który ma się dynamicznie i szybko rozwijać. Tym bardziej, że w jednym panelu administracyjnym można zarządzać kilkoma sklepami. Magento praktycznie nie stawia ograniczeń, choć wdrożenie wszystkich pomysłów może być pracochłonne i kosztowne.

osCommerce

W przeciwieństwie do Magento i PrestaShop – osCommerce to dobry wybór dla małych sklepów internetowych. Korzystanie z platformy jest opłacalne finansowo, a skupiona wokół niej duża społeczność stanowi cenne wsparcie. Oprogramowanie osCommerce jest intuicyjne, proste i zawiera liczne funkcjonalności.

Shopware

Shopware to platforma e-commerce, która pozwala tworzyć strony z bogatą zawartością, nawet bez specjalistycznych umiejętności. Shopware to także liczne, zaawansowane funkcje sprzedażowe, możliwość rozbudowy sklepu i zintegrowany ERP.

Sklep internetowy – oprogramowanie w ramach abonamentu

Platformy abonamentowe typu SaaS, pozwalają na dzierżawienie sklepu w ramach comiesięcznej opłaty. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużym budżetem na rozpoczęcie działalności. Gotowe oprogramowanie nie wymaga do stworzenia i zarządzania sklepem specjalistycznej wiedzy, a także ponoszenia kosztów związanych między innymi z wykupieniem hostingu. Choć platform abonamentowych dla e-commerce jest wiele, to naszymi faworytami są Shoper, Sky-Shop, RedCart, Shoplo i eSklep.

Shoper

Shoper to kompleksowe rozwiązanie dla e-przedsiębiorców. Ponieważ jest to polska platforma, to jest doskonale dostosowana do rodzimych realiów. Oprogramowanie wyróżnia możliwość zarządzania sklepem na urządzeniach mobilnych, dostęp do bezpłatnego wsparcia technicznego, jak również integracja z popularnymi w Polsce serwisami aukcyjnymi, programami księgowymi i systemami kurierskimi.

Sky-Shop

Przedsiębiorcy poszukujący gotowego narzędzia do zarządzania e-sklepem, również w oparciu o handel na Allergro czy też dropshipping, powinni zwrócić uwagę na ofertę Sky-Shop. Wysoka jakość obsługi, dbałość o bezpieczeństwo i wykorzystanie rozwiązań chmurowych to jedne z największych zalet oprogramowania.

RedCart

RedCart jest platformą e-commerce, która pozwala prowadzić sprzedaż wielokanałową, umożliwia zarządzanie kilkoma sklepami w jednym panelu administracyjnym oraz równoległe prowadzenie sprzedaży detalicznej i hurtowej. Z jej pomocą można też prowadzić sprzedaż opartą o dropshipping. Liczne, wbudowane funkcje pozwalają dostosować sklep do własnych oczekiwań.

Shoplo

Propozycja Shoplo to atrakcyjny, dostosowany do indywidualnych oczekiwań sklep internetowy. Tworzony bez zaawansowanych umiejętności technicznych. Z platformy z powodzeniem korzystają liczne firmy na całym świecie, w intuicyjny sposób zarządzając sprzedażą. Liczne rozwiązania, jak dostęp do wszystkich systemów płatności, sprawiają, że można rozpocząć sprzedaż niemal od razu.

eSklep

Kompleksowe narzędzie do tworzenia i prowadzenia sklepu online. Całodobowe wsparcie specjalistów, dostosowanie sklepu do wymogów SEO, bezproblemowa integracja z systemami zewnętrznymi i szerokie możliwości zarządzania firmą, to główne zalety platformy eSklep. Dostępne są też zaawansowane rozwiązania w wersji premium.

Oto nasz subiektywny ranking oprogramowania sklepów internetowych. Czy znalazły się w nim platformy, z których korzystasz? Daj znać!


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluAdrian Paradowski
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Oprogramowanie sklepu internetowego - jak wybrać? Ranking TOP 10

Send this to a friend