Aplikacja do odraczania terminu płatności. Pobierz i płać później!

Aplikacja do odraczania terminu płatności. Pobierz i płać później!

Artykuł sponsorowany

„Kup teraz, zapłać później” to usługa obecna na polskim rynku od kilku lat. „Buy Now Pay Later” umożliwia Ci opłacenie Twoich zakupów nawet wtedy, gdy nie masz pieniędzy. Pomimo tak krótkiego stażu, zdążyła już zapracować sobie na grono wiernych sympatyków, którzy są zachwyceni swobodą tej metody płatności.

Znajduje to też odzwierciedlenie w statystykach, zgodnie z którymi rynek BNPL odnotowuje rekordową aktywność. W maju 2023 roku segment BNPL udzielił finansowania o wartości 303 mln zł, co oznacza dynamikę wzrostu 59,3% rok do roku*. Oznacza to, że usługa „Kupuj teraz, zapłać później” ma się dużo lepiej niż „tradycyjne” pożyczki, które odnotowały znaczny spadek. Zobacz, co warto wiedzieć o odroczeniu terminu płatności!

Płatność odroczona – co to znaczy w praktyce?

Odroczenie terminu płatności występuje często pod nazwą „Kup teraz i zapłać później”, która obrazowo wyjaśnia zasadę funkcjonowania takiego systemu. Polega to na tym, że robisz zakupy w czasie rzeczywistym i możesz korzystać z nich od razuZapłacisz za nie natomiast po upływie określonego czasu, zwykle miesiąca.

Dzięki temu nie musisz czekać, aż będziesz mieć wystarczającą ilości gotówki. Odroczenie terminu płatności najczęściej nic nie kosztuje, o ile zdążysz spłacić zadłużenie w określonym czasie. Jest to zatem korzystniejsza alternatywa dla zakupów na raty, w przypadku których najczęściej trzeba liczyć się z odsetkami, prowizją banku czy koniecznością zakupu dodatkowych produktów, takich jak np. przedłużona gwarancja.

Aplikacja Wonga Pay – zapłać za 30 dni lub później

W przypadku Wonga Pay odroczenie terminu płatności może okazać się szczególnie opłacalne. Dlaczego?  Na spłatę wydatków z limitu masz czas do 15. dnia kolejnego miesiąca. Oznacza to, że na opłacenie zobowiązań możesz mieć nawet 45 dni. Czasem okres ten będzie krótszy – w zależności od tego, którego dnia zdecydujesz się na skorzystanie z odroczenia płatności. Jeśli będzie to np. 15. dzień miesiąca, zostanie Ci 30 dni na spłatę, a jeśli 30. dzień miesiąca – 15 dni.

Na Twoją wygodę wpływa również to, że w ramach swojego rachunku płatniczego Wonga Pay swobodnie zarządzasz odroczonymi płatnościami za wszystkie zakupy razem. Jeśli kupujesz rzeczy w kilku różnych sklepach, to nie masz zobowiązania w każdym z nich. Wonga Pay je podsumowuje i przedstawia łączną kwotę wykorzystaną w ramach tej usługi. To na pewno ułatwi Ci utrzymanie porządku w finansach osobistych, bo nic Ci nie umknie – wszystkie drobne zakupy z odroczeniem terminu płatności znajdują się w jednym miejscu.

Zakładając rachunek płatniczy w Wonga Pay, możesz otrzymać limit kredytowy w wysokości nawet do 7 000 zł, który możesz wykorzystać na zakupy w trybie BNPL. Z tego rachunku korzystasz tak, jak z klasycznego konta w banku. Nie musisz więc zgłaszać chęci zakupu każdego artykułu z osobna, tylko płacisz za nie bez dodatkowych formalności w ramach przyznanego limitu.

Odroczenie płatności i raty? Nie ma problemu!

W standardowym ujęciu, odroczenie terminu płatności oznacza przesunięcie go w czasie, zwykle o miesiąc. Przykładowo, 1 czerwca kupujesz telefon za 2 000 zł, a 1 lipca płacisz za niego właśnie tę kwotę. Wonga Pay rozszerza tę usługę o możliwość rozłożenia należności na 5 rat (RRSO 130,43%) spłacanych w trybie miesięcznym. Jak to działa?

Załóżmy, że w tym miesiącu zaskoczyło Cię coś, czego nie przewidywał Twój budżet, np. zepsuł się telewizor, którego nie da się naprawić. Jako że nie chcesz stracić ani jednego odcinka swojego ulubionego serialu i wolisz nie czekać do kolejnego miesiąca z zakupem nowego sprzętu. Kupujesz go więc od razu i wybierasz płatność odroczoną w aplikacji Wonga Pay. Gdy przychodzi termin spłaty, okazuje się jednak, że popsuł się również samochód, którego potrzebujesz, żeby dojeżdżać do pracy.

Normalnie taka awaria wiązałaby się z dużym problemem. Zmusiłaby Cię albo do sprzedania nowego telewizora, albo do zaciągnięcia kredytu ratalnego lub gotówkowego. Bez samochodu trudno bowiem wytrzymać do kolejnej wypłaty, bo potrzebujesz go codziennie, zwłaszcza jeśli od miejsca pracy dzieli Cię sporo kilometrów i nie masz do dyspozycji komunikacji miejskiej. Wonga Pay oferuje jednak furtkę dla klientów będących w takiej sytuacji. Jest nią właśnie możliwość rozłożenia spłaty na 5 rat, która jest dostępna dla wszystkich. Kupuj i płać później z Wonga Pay, nie martw się nagłymi wydatkami.

Źródła:

*https://frrf.pl/glebokie-spadki-w-branzy-pozyczkowej-wyniki-za-czerwiec-2023-r/

Artykuł sponsorowany

To nie jest oferta. Przyznanie kredytu zależy od zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki określają: Umowa Wonga Pay, Regulaminy Aplikacji Mobilnej Wonga Pay i Obsługi Kart Planet Pay oraz TOiP dostępne na: www.wongapay.pl/dokumenty. Kredytodawcą oraz dostawcą usług płatniczych jest Wonga.pl sp. z o.o. Wydawcą karty płatniczej jest Planet Pay sp. z o.o.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluPartner
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Aplikacja do odraczania terminu płatności. Pobierz i płać później!

 

Send this to a friend