Asystent Google pomoże nam w zakupach przez internet

Asystent Google pomoże nam w zakupach przez internet

Google rozszerza możliwości swojego Asystenta. Już od jutra pomoże on nam w zakupach przez internet.

Asystent Google zadebiutował w Polsce na początku tego roku. Wraz z premierą uruchomiono też platformę Actions on Google. Znacznie rozszerza ona jego możliwości, pozwalając na odbycie rozmów i uzyskanie pomocy od firm trzecich i naszych partnerów.

Zakupy przy pomocy Asystenta

Od jutra korzystając z Asystenta Google, będziemy mogli dokonać zakupów online. Do Google dołączyli dwaj partnerzy: FlixBus i Pyszne.pl, których akcje umożliwiają przeprowadzenie pełnej transakcji, wyłącznie przy użyciu głosu.

Wystarczy że powiemy „OK Google, zapytaj FlixBus o połączenie z Warszawy do Krakowa” lub „OK Google, porozmawiaj z Pyszne”, by móc kupić bilet autobusowy czy zamówić jedzenie z dowozem, bez opuszczania Asystenta ani na moment. Niebawem pojawią się też akcje transakcyjne od kolejnych partnerów.

Korzystanie z Asystenta

Korzystanie z Asystenta Google jest bardzo łatwe. Na telefonie z Androidem wystarczy, że dłużej przytrzymamy przycisk „home” lub powiecie „OK Google” i już możemy zacząć rozmowę. Na urządzeniu z iOS musimy najpierw pobrać aplikację „Google Assistant” z App Store, a następnie, po jej uruchomieniu, również użyć frazy „OK Google”.

Źródło: informacja prasowa 


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Asystent Google pomoże nam w zakupach przez internet

Send this to a friend