Instagram umożliwi bezpośrednie zakupy w aplikacji

Instagram umożliwi bezpośrednie zakupy w aplikacji

Dotąd Instagram umożliwiał oznaczanie produktów na zdjęciach i przekierowanie do sklepu z możliwością ich zakupu. Wczoraj jedank twórcy poinformowali jednak, że od teraz cały proces zakupy będzie możliwy bezpośrednio na Instagramie.

Zakupy w social media

Po wybraniu oznaczenia produktu na zdjęciu zobaczymy dane na jego temat oraz opcję „Zobacz na Instagramie” (ang. Checkout on Instagram). Po kliknięciu w tą możliwość wybierzemy rozmiar oraz kolor. W dalszej części możliwe jest zaś wpisanie swojego imienia, nazwiska i adresu e-mail, danych płatniczych oraz adresu do wysyłki.

Po dokonaniu zamówienia dane te zostaną bezpiecznie zapisane, aby następny zakup wiązał się z większą wygodą. Użytkownik otrzyma również bezpośrednio na Instagramie powiadomienie o wysyłce i dostawiezamówienia, aby móc śledzić swój zakup.

Instagram umożliwi bezpośrednie zakupy w aplikacji, Komerso.pl

źródło: instagram-press.com

Dostępność funkcji

Możliwość zakupów bezpośrednio na Instagramie jest obecnie w zamkniętej wersji beta dla firm oraz użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Skorzystają z niej już teraz i w nadchodzących tygodniach takie marki jak Adidas, Anastasia Beverly Hills, Balmain, Burberry, ColourPop, Dior, H&M, Huda Beauty, KKW, Kylie Cosmetics, MAC Cosmetics, Michael Kors, NARS, Nike, NYX Cosmetics, Oscar de la Renta, Ouai Hair, Outdoor Voices, Prada, Revolve, Uniqlo, Warby Parker oraz Zara.

Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie funkcja trafi do Polski. Pozostaje nam obserwować rozwój opcji.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluMonika Kuchta-Nykiel
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Instagram umożliwi bezpośrednie zakupy w aplikacji

Send this to a friend