Coraz chętniej kupujemy odzież premium przez internet

Coraz chętniej kupujemy odzież premium przez internet

Czy lubimy luksusową modę? Czy Polacy chętnie inwestują w odzież od projektantów? Wedle Zalando, Polacy coraz częściej sięgają po marki premium.

Polacy coraz chętniej kupują produkty premium, a według prognoz segment ten będzie stopniowo zyskiwał na popularności. Z tego też powodu Zalando rozwija ofertę premium wprowadzając 17 nowych marek, jak See by Chloé czy Mulberry. Przewiduje się, że w tym roku globalne przychody ze sprzedaży mody luksusowej osiągną wartość niemal 95 milionów dolarów.

Wzrost popularności mody luksusowej

Moda luksusowa to rynek, który systematycznie rośnie z roku na rok. Według prognoz w Polsce będzie rozwijać się rokrocznie o 4,1%. Już teraz jest on wart niemal 3 mld złotych. Najbardziej dynamicznie rosnącą podkategorią jest obuwie. Według szacunków w 2018 roku jej wartość wzrośnie o 8,7%, a rok później już o ponad 10%.

Co ciekawe Polacy coraz chętniej kupują produkty premium w sieci – już teraz szacuje się wzrost sprzedaży z 6% w 2017 roku do 11% w 2022. Zalando, platforma z najszerszym asortymentem produktów premium w Polsce, rozwija swoje portfolio marek, wprowadzając do sprzedaży aż 17 nowych marek, a wśród nich między innymi See by Chloé, Mulberry, Elisabetta Franchi, Missoni i Tous.

Coraz chętniej kupujemy odzież premium przez internet, Komerso.pl

Zainteresowanie wśród Millenialsów

Rosnącą grupą odbiorców marek luksusowych są Millenialsi. Jak wskazują badania, już ponad 40% klientów tego segmentu stanowi właśnie ta grupa. Ma to potwierdzenie w strategii rozwoju premium w Zalando:

Obserwujemy trend, w którym obecne pokolenia traktują produkty Premium jak inwestycję, aspirują do nich. Nasza szeroka baza klientów ułatwia nam dotarcie do odbiorców Premium z różnych pokoleń – komentuje Lena Sophie Krups, Head of Buying Premium.

Według szacunków globalny dochód ze sprzedaży mody luksusowej w 2019 r. wyniesie 94 625 mln dolarów i tym samym zwiększy się o 2,1% w ciągu najbliższych 3 lat.

Źródło: informacja prasowa


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRedakcja
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Coraz chętniej kupujemy odzież premium przez internet

Send this to a friend