e-Izba w Zespole Parlamentarnym ds. e-commerce

e-Izba w Zespole Parlamentarnym ds. e-commerce

Dzisiaj, czyli 4 października 2018 roku, rozpoczyna pracę Parlamentarny Zespół ds. e-commerce. Jego głównym zadaniem będzie regulacja sektora e-commerce i podjęcie dyskusji w sprawach dotyczących sprzedaży internetowej. W pracach zespołu uczestniczy  – jako jedyna organizacja – Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba).

Podczas posiedzenia, Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby przedstawi realia polskiego rynku e-commerce. Mec. Witold Chomiczewski, z kancelarii Lubasz i Wspólnicy, który jest pełnomocnikiem ds. legislacji e-Izby, zaprezentuje legislacyjne realia związane z branżą e-commerce.

Współpraca w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. e-commerce jest dla Izby Gospodarki Elektronicznej niezmiernie ważna. Jest to bowiem niezwykle istotny element ogromnego wsparcia rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej – podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska.

Jak dodaje, to priorytet misji e-Izby, która działa na rzecz rozwoju polskiej branży cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej.

Podczas posiedzenia, przedstawiciele firm zrzeszonych w e-Izbie zaprezentują możliwości prowadzenia i rozwoju biznesu e-commerce w Polsce. Będą to:

  • Magdalena Piech, Vice Przewodnicząca Rady e-Izby, Allegro.pl
  • Tomasz Jankowski, PR Manager Ceneo.pl
  • Bartosz Berestecki, Członek Zarządu, Dyr. Regionu ds. Prawnych i Compliance PayU Lider FinTech w Polsce,
  • Maciej Szczepański, Prokurent, Dyrektor Działu Prawnego Grupa OLX Lider serwisów ogłoszeń lokalnych w Polsce,
  • Marek Żółtowski, Greyling.

Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRedakcja
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

e-Izba w Zespole Parlamentarnym ds. e-commerce

Send this to a friend