Limit płatności zbliżeniowych bez kodu PIN zwiększony do 100zł

Limit płatności zbliżeniowych bez kodu PIN zwiększony do 100zł

Nadchodzi zmiana w limicie kwotowym płatności kartą. Operatorzy kart płatniczych Mastercard i Visa zwiększają limit płatności bezgotówkowych do 100 zł bez konieczności zatwierdzania ich kodem PIN na terminalu płatniczym.

Wprowadzona zmiana ma to na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa codziennych płatności. Dotąd płatności zbliżeniowe bez użycia PIN-u były ograniczone limitem 50zł. Od 20 marca zwiększono tę kwotę do 100 zł. Jak czytamy w informacji prasowej od Credit Agricole, zmiana dotyczy wszystkich kart płatniczych oraz kredytowych i obejmie około 85% wszystkich płatności dokonywanych przez klientów kartą lub smartfonem.

Płatności w sklepie

Zmiana technicznie musi być wprowadzona na terminalach płatniczych w sklepach i punktach usługowych. Może to zająć jakiś czas. Oznacza to że nie we wszystkich miejscach wyższy limit płatności bez PIN będzie dostępny natychmiast.

Credit Agricole wyjaśnia także, że użytkownicy kart Mastercard nie muszą nić robić. Jeśli terminal będzie miał już zmienione limity, transakcje zbliżeniowe do 100 zł nie będą wymagały wpisania PIN-u.

Użytkownicy kart Visa muszą zrobić pierwszą transakcję kartą (stykową tj. plastikiem z włożeniem karty do urządzenia) – w sklepie na dowolną kwotę lub w bankomacie (wypłata gotówki lub sprawdzenie salda) z użyciem PIN-u. Co ważne: transakcja musi być skuteczna, tzn. zaakceptowana przez bank. Po tym płatności zbliżeniowe do 100 zł nie będą wymagały potwierdzenia PIN-em.

Karty w portfelu

Użytkownicy kart Visa i Mastercard w portfelu Google Pay – w terminalach, w których będą już zmienione limity transakcji do 100 zł nie będą musieli wpisywać PIN-u. Natomiast użytkownicy kart Visa i Mastercard w portfelu Apple Pay nadal każdą transakcję, bez względu na kwotę, muszą potwierdzać przez Touch ID lub Face ID.

Źródło: na podstawie informacji prasowej Credit Agricole


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluMonika Kuchta-Nykiel
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Limit płatności zbliżeniowych bez kodu PIN zwiększony do 100zł

Send this to a friend