Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

11 marca 2019 roku, dzięki czujności Krajowego Integratora Płatności S.A. – właściciela operatora płatności Tpay.com – zablokowano próbę oszustwa sklepu Aleshop.pl.

Platforma Aleshop.pl zajmowała się sprzedażą drobnej elektroniki od maja 2018 roku. Początkowo sklep w celu wzbudzenia zaufania potencjalnych odbiorców, przez kilka miesięcy zdobywał pozytywne opinie budując swoją renomę, by ostatecznie spróbować wyłudzić pokaźną kwotę. W dniu 11 marca 2019, w obliczu podejrzeń oszustwa, Dział Bezpieczeństwa Tpay.com zablokował możliwość wypłaty środków dla sklepu Aleshop.pl i skierował się do organów ścigania.

Zatrzymanie podejrzanych

W śledztwie prowadzonym przez poleską prokuraturę i policjantów Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi, zatrzymani zostali dwaj bezdomni mężczyźni w wieku 52 i 59 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty związane z udziałem w przestępstwie oszustwa na szkodę co najmniej 700 osób i kwotę około 500 tys. złotych. Szacuje się, że liczba pokrzywdzonych może być większa i przekroczyć nawet 1000. 

Dla Klientów sklepu wykonujących płatność za pośrednictwem Tpay.com mamy dobre wiadomości – większość wpłat udało się zatrzymać, dzięki czemu nie trafiły one do właścicieli fałszywej platformy.

Oficjalne oświadczenie operatora płatności Tpay.com

„Szanowni Państwo,

w związku z podejrzeniem oszustwa i zablokowaniem konta sklepu Aleshop.pl w dniu 11 marca 2019, pragniemy poinformować, że zgromadzone środki pieniężne zostały zabezpieczone w ramach postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Do czasu zakończenia śledztwa, na Krajowy Integrator Płatności S.A. – właściciela marki Tpay.com, został nałożony obowiązek przechowania środków pieniężnych. Jednocześnie informujemy, że decyzje dotyczące procedury zwrotu zablokowanych środków będą podejmowane przez organy ścigania po zakończeniu czynności wyjaśniających.

Zachęcamy osoby, które są poszkodowane a w szczególności osoby, które informowaliśmy o zablokowaniu środków, do składania zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie. Dodatkowo informujemy, że wszystkie najnowsze informacje w sprawie sklepu Aleshop.pl, pojawią się na bieżąco na stronie internetowej www.tpay.com

Poznań, dnia 19 marca 2019 r.

Tpay.com”

Źródło: informacja prasowa


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRedakcja
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Oficjalne oświadczenie Tpay.com w sprawie Aleshop.pl

Send this to a friend