Alior Bank dołączył do grona firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej

Alior Bank dołączył do grona firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej

Alior Bank w gronie firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej. Jakie cele chce realizować?

Misja -Izby

Misją Izby Gospodarki Elektronicznej jest rozwój polskiej branży cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Izba Gospodarki Elektroniczne aktywnie działa na rzecz niwelowania barier rozwoju sektora cyfrowego w Polsce oraz na rzecz edukacji branży oraz konsumenta.

e-finanse

Szerokie działania edukacyjne na rzecz przedstawicieli branży e-commerce, to jeden z filarów działalności e-Izby, jednak jej celem jest również mobilizowanie do zwiększenia konkurencyjności i podnoszenia jakości świadczonych usług. Pod koniec stycznia do struktur e-Izby dołączył Alior Bank, dzięki czemu grono firm członkowskich zyskało kolejnego silnego gracza, tym razem z branży e-finanse.

W działalności e-Izby znajduje się szereg obszarów, w których liczymy na ciekawą wymianę doświadczeń. Mimo różnego zakresu działalności podmiotów na rynku e-commerce, wszystkie mają wiele wspólnego w zakresie badania potrzeb, pozyskiwania i obsługi klienta. Kanał internetowy stał się bardzo powszechny również przy sprzedaży usług finansowych, chcemy go rozwijać i budować nowe kompetencje w tym zakresie. Liczymy, że członkostwo w e-Izbie przyczyni się do kreowania nowocześniejszych rozwiązań, które pozwolą jeszcze lepiej sprostać wyzwaniom, jakie napotykamy w kanałach online i mobile, ale również networkingu, konsultacji prawnych. Cenne są również dla nas badania prowadzone przez Izbę i jej działalność edukacyjna – wyjaśnia Paweł Franczyk, Dyrektor ds. Innowacji i Sprzedaży Online w obszarze Consumer Finance.

Alior Bank w strukturach Izby

Sektor finansowy w Polsce jest już dzisiaj w znacznym stopniu zdigitalizowany. Niemniej jednak, z raportu McKinsey wynika, że dalsza cyfryzacja branży finansowej w Polsce ma duży potencjał. Dzięki cyfryzacji branża finansowa może rosnąć 12-26%, czyli o prawie 5 mld euro. Jest to jednak proces wymagający zastosowania innowacyjnych technologii – wprowadzenia w pełni zdigitalizowanej platformy online dla wszystkich segmentów klientów. Dołączenie Alior Bank do struktur Izby Gospodarki Elektronicznej jest naturalnym ruchem. Cieszę się z tego, ponieważ portfolio firm e-Izby zyskało kolejnego silnego gracza, tym razem z branży e-finanse. – komentuje Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRedakcja
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Alior Bank dołączył do grona firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej

Send this to a friend