Platforma Shopee Polska kończy działalność

Platforma Shopee Polska kończy działalność

Jak poinformowano na stronie shopee.pl, już jutro Shopee kończy działalność w Polsce. Od piątku 13 stycznia 2023, godziny 25:59, nie będzie możliwości składania nowych zamówień.

Koniec Shopee w Polsce

Platforma, która debiutowała w Polsce we wrześniu 2021 roku, poinformowała o zakończeniu działalności w naszym kraju. Jak przekazano w krótkim komunikacie na platformie, wszystkie dotychczasowe zamówienia zostaną zrealizowane. Obsługa i wsparcie będą też dostępne dla użytkowników, którzy złożyli zamówienia. Shopee wskazało także sposób kontaktu w razie pytań oraz podziękowało użytkownikom, że byli z nimi.

Komunikat na shopee.pl
Komunikat na shopee.pl
Komunikat na shopee.pl
Komunikat na shopee.pl

Podczas działania platformy w Polsce zrealizowano na niej różne akcje i kampanie, m.in. pierwszą szerokozasięgową kampanię zakupową Shopee „5.5 Zakupowa Majówka”, „6.6 Letni Festiwal Niskich Cen”, „8.8 Szokujące Okazje”, „Powrót do szkoły”, „9.9 Dzień Super Zakupów”, „10.10 Tarcza Antyinflacyjna”, „11.11 Mega Wyprzedaż”, „12.12 Świąteczne Mega Okazje” czy „Zimowa Tarcza Antyinflacyjna”. Ta ostatnia miała trwać od 9 do 15 stycznia.

Zrealizowano także wówczas różne kampanie reklamowe, które wyróżniały się ze względu na swoje muzyczne nawiązania to utworu Baby shark, Kankana czy Macareny. Pierwszym polskim ambasadorem platformy, którego ogłoszono pod koniec sierpnia 2022 roku, został Sławomir.

Jak przekazano we wrześniu 2022 roku w informacji prasowej, w 2021 roku Shopee było najpopularniejszą aplikacją sprzedażową na świecie, zaś w Polsce w ciągu roku aplikacja została pobrana już ponad 7,5 miliona razy.

O platformie

Shopee to globalna platforma e-commerce, która łączy kupujących, marki oraz sprzedawców, umożliwiając wszystkim kupowanie i sprzedawanie w dowolnym miejscu i czasie. Shopee oferuje łatwe, bezpieczne i angażujące doświadczenia zakupowe, z których codziennie korzystają miliony ludzi.

Platforma zapewnia szeroki asortyment produktów zarówno od lokalnych, jak i międzynarodowych sprzedawców, a obsługę kupujących wspiera system zintegrowanych płatności i logistyki.

Firma Shopee rozpoczęła działalność w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie w 2015 roku, a w 2019 roku rozszerzyła swoją działalność na inne rynki globalne. Jest częścią Sea Limited (NYSE: SE), wiodącej, globalnej firmy internetowej, skierowanej do konsumentów. Misją firmy Sea jest poprawa jakości życia konsumentów i małych przedsiębiorstw, dzięki technologii dostarczanej przez swoje trzy główne marki: Shopee, Garena i SeaMoney.

Jesienią 2021 roku platforma debiutowała w Polsce, jednak jak wspomnieliśmy, 13 stycznia 2023 roku zakończy swoją działalność w naszym kraju.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluMonika Kuchta-Nykiel
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Platforma Shopee Polska kończy działalność

Send this to a friend