Czym jest Google Merchant Center?

Czym jest Google Merchant Center?

Google Merchant Center to narzędzie często niedoceniane przez e-przedsiębiorców. Tymczasem to bardzo skuteczny sposób, pozwalający reklamować swój sklep internetowy i oferowane produkty oraz naturalnie zwiększać sprzedaż i zyski.

Pierwsze kroki z Google Merchant Center

System Google Merchant Center gromadzi dane produktów oraz najważniejsze informacje o sklepie i marce tak, aby użytkownicy wyszukiwarki poszukujący konkretnych produktów od razu znajdowali najlepsze oferty według ustalonych przez siebie kryteriów.

Oczywiście nie jest tak, że Google automatycznie pobiera dane z każdego sklepu internetowego. Dlatego chcąc, by nasze produkty znalazły się wśród wyświetlanych w Google propozycji należy przede wszystkim utworzyć konto Merchant Center. Kolejny krok to konfiguracja konta, w ramach którego dodajemy niezbędne informacje o firmie oraz witrynie internetowej. Następnie należy zweryfikować witrynę i zgłosić do niej prawa.

Warto wiedzieć, że jedno konto pozwala zarządzać wieloma domenami. Mając powyższe kroki za sobą można już przesyłać dane o produktach.

Czym jest Google Merchant Center?, Komerso.pl
źródło: Google

Google Merchant Center – koszt

Ponieważ Google Merchant Center jest jedną z usług Google, to podobnie jak wiele innych nie należy do całkowicie bezpłatnych. Samo posiadanie konta Google Merchant Center jest zupełnie darmowe, płacimy dopiero za kliknięcie, a więc dopiero za skierowanie potencjalnego klienta do naszego e-sklepu.

Podobnie jak przy innych kampaniach w sieci reklamowej Google, tak i tu, budżet i stawkę dostosowujemy do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Warto jednak zauważyć, że ruch pochodzący z takich kampanii produktowych doskonale konwertuje. Wszystko dlatego, że na stronę sklepu trafiają klienci potencjalnie zainteresowani zakupem konkretnego produktu.

Zalety kampanii produktowych

Korzystanie z Google Merchant Center przynosi wiele profitów. Reklamy produktowe mają wysoką skuteczność, wyglądają atrakcyjnie i zapewniają doskonałą widoczność w wynikach wyszukiwania. Ponadto tego typu reklamy pozwalają maksymalnie skrócić ścieżkę zakupową, co znacznie podnosi konwersję.

Kampanie produktowe doskonale uzupełniają także inne kampanie reklamowe. W dodatku ta forma reklamy jest jeszcze dość mało popularna, więc można wyprzedzić konkurencję.

Czym jest Google Merchant Center?, Komerso.pl
źródło: Google

Integracja e-sklepu z Google Merchant Center

Każdy, kto chce bez trudu korzystać z GMC może bez trudu znaleźć odpowiednie wtyczki, które zautomatyzują eksport produktów do systemu Google Merchant Center. Do takich wtyczek należą na przykład:

  • Google Merchant Center XML WooCommerce,
  • moduł Google Merchant Center PrestaShop,
  • moduł Google Shopping Feed,
  • WooCommerce Google Merchant Center.

Oczywiście Google Merchant Center można także zintegrować ze sklepami internetowymi działającymi w oparciu o Magento i inne platformy do prowadzenia sklepów internetowych.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluAlina Fijałkowska
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Czym jest Google Merchant Center?

Send this to a friend