Dlaczego warto płacić kartą w internecie?

Dlaczego warto płacić kartą w internecie?

Polski rynek e-commerce stale się rozwija, a konsumenci coraz chętniej decydują się na zakupy online. Jak wynika z najnowszego raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” odsetek internautów, którzy dokonują zakupów w sieci wzrósł w stosunku do ubiegłorocznego badania i wyniósł 56% (54% w 2017 roku). W Polsce płacenie kartą za produkty kupione w internecie wciąż jednak nie jest tak popularne jak zagranicą, a szkoda, bo wiąże się z licznymi korzyściami. Przedstawiamy 6 zalet płacenia kartą w internecie, dzięki czemu zakupy będą szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne.

1) Wszystkie rodzaje kart

Wciąż powszechny wśród konsumentów jest mit mówiący, że za zakupy online możemy zapłacić tylko kartą kredytową. Tymczasem to nieprawda. Płatności w internecie można dokonać używając dowolnej karty – debetowej, kredytowej czy przedpłaconej.

2) Możesz ustalić limit płatności

Banki umożliwiają ustawienie limitów na płatność kartą dokonywanych w internecie. Kwotę limitu można ustalić indywidualnie poprzez bankowość internetową i mobilną lub za pośrednictwem call center. Limitem można elastycznie zarządzać, dostosowując go do swoich aktualnych potrzeb. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie, także przed nadmierną rozrzutnością w sieci.

3) Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo

Przy dokonywaniu płatności internetowych za pomocą kart, dane użytkowników kart przechowywane są w bezpiecznym środowisku, spełniającym wysokie i spójne standardy wyznaczane przez specjalnie powołaną do tego celu radę (tzw. Payement Card Industry Security Standards Council – PCI SSC). Każdy sprzedawca, który proponuje płatność kartą w swoim e-sklepie musi spełniać te wymagania. W ramach dodatkowego zabezpieczenia zakupów robionych w internecie Twój bank może poprosić Cię o dodatkową autoryzację np.: podanie kodu zabezpieczającego wysłanego SMSem, powiadomienie do zatwierdzenia w aplikacji mobilnej lub przez zalogowanie się do bankowości mobilnej.

4) Brak dodatkowych opłat

Płacenie kartami, także online nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to uregulowane prawnie – Dyrektywa PSD II oraz rozporządzenia MIF Reg regulują kwestię opłat za płatności kartami płatniczymi w krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z polską ustawą wdrażającą te regulacje, w przypadku płatności kartą nie można pobierać żadnych dodatkowych opłat.

5) Wydatki pod kontrolą

Korzystanie z płatności kartą podczas zakupów online gwarantuje nam także dużo prostsze kontrolowanie naszych wydatków. Dzięki comiesięcznym wyciągom, stałemu dostępowi do naszych finansów poprzez bankowość internetową i mobilną oraz powiadomieniom z banku o dokonaniu płatności – kontrola wydatków dokonanych kartą jest łatwiejsza i bardziej przejrzysta.

6) Wygoda

Płacenie kartą za zakupy w internecie to także duża wygoda. Kartą zapłacisz z dowolnego miejsca, o dowolnej porze – z domu, podczas podróży, w środku nocy, gdy rozpoczyna się sprzedaż biletów na interesujące Cię wydarzenie lub wyprzedaż upragnionych produktów, a także w niedzielę niehandlową. Poza tym, dzięki rozwiązaniu Card on file możesz zapisać dane karty w urządzeniu mobilnym, np. na smartfonie – bez konieczności robienia tego ponownie przy kolejnych zakupach. Dzięki Card on file dane karty wpisujesz tylko raz, a kolejne płatności realizujesz jednym kliknięciem. Dane karty zapisane są w bezpiecznym środowisku, spełniającym standardy PCI DSS. Umożliwia to szybką i wygodną realizację płatności nawet, gdy jesteś „on the go”.

VISA jest partnerem merytorycznym sekcji E-Płatności.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluVISA
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto płacić kartą w internecie?

Send this to a friend