Gotowy sklep internetowy z towarem – jak założyć i nim zarządzać?

Gotowy sklep internetowy z towarem – jak założyć i nim zarządzać?

Założenie od podstaw sklepu internetowego, szczególnie dla początkującego e-przedsiębiorcy, to nie lada wyzwanie. Dlatego warto rozważyć rozpoczęcie przygody z e-commerce od prowadzenia gotowego sklepu internetowego z towarem.

Chcesz się zajmować handlem internetowym, ale perspektywa stworzenia sklepu internetowego od A do Z, znalezienia kontrahentów, doboru produktów czy też reklamowania działalności, jest dla Ciebie przerażająca? W takim razie dobrym rozwiązaniem na start może być gotowy sklep internetowy z towarem. Istnieje mnóstwo firm, które za stosunkowo niewielkie pieniądze oferują sklepy internetowe pod klucz. W ten sposób możesz natychmiast rozpocząć sprzedaż!

Gotowy sklep internetowy – tak czy nie?

Oferta firm proponujących gotowe sklepy internetowe wygląda zachęcająco. W ramach pakietu otrzymujemy nowoczesny, właściwie zabezpieczony sklep internetowy o atrakcyjnej szacie graficznej, zintegrowany z hurtowniami, dostawcami i systemami płatności online. Zazwyczaj możliwe jest prowadzenie w nim sprzedaży wielokanałowej czy też dostosowanie sklepu do różnych wersji językowych. Przedsiębiorcy otrzymują też wsparcie techniczne oraz pomoc w promocji sklepu. Sprzedaż jest z kolei oparta o dropshipping. To model, który przenosi aspekt kompletowania i realizowania zamówień na producentów lub dystrybutorów towarów. Przedsiębiorca skupia się zaś wyłącznie na pozyskiwaniu klientów i na obsłudze transakcji.

Dropshipping pozwala uniknąć kosztów prowadzenia magazynu i wydatków związanych z dostawami towaru. Skraca też czas realizacji zamówień, co przekłada się na zadowolenie klientów. Sam gotowy sklep internetowy to z kolei możliwość skupienia się na sprzedaży, bez konieczności pochylania się nad kwestiami pobocznymi. Ale czy takie rozwiązanie to same zalety?

Oczywiście, że nie. Otrzymując gotowe rozwiązanie e-przedsiębiorca jest pozbawiony wpływu na dobór asortymentu, przez co nie zawsze ma możliwość przygotowania rzeczywiście atrakcyjnej oferty i nie zawsze może zająć się sprzedażą tych produktów, na których najlepiej się zna.

Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że gotowy sklep internetowy będzie powielać wygląd i ofertę innych sklepów, trudno więc wypracować jakąkolwiek przewagę konkurencyjną. Dlatego warto rozważyć, czy mimo wszystko chcesz rozpocząć handel internetowy od gotowych rozwiązań czy jednak wolisz inne opcje.

Alternatywy dla gotowych sklepów internetowych

Zakładając sklep na własnych zasadach nie musisz rezygnować ze wszystkich rozwiązań, które oferują firmy sprzedające gotowe e-sklepy. Przykładowo, jeśli odpowiada Ci sprzedaż oparta o dropshipping, możesz zintegrować swój e-sklep z wybranymi hurtowniami dropshippingowymi. Z kolei jeśli nie znasz się na projektowaniu sklepów, to do wyboru masz liczne platformy, z pomocą których można podstawić e-sklep nawet bez szczególnych umiejętności, gdyż do dyspozycji jest wiele gotowych szablonów i rozwiązań. Bez wątpienia samodzielnie zakładanie sklepu będzie trudniejsze, ale pozwoli na większą swobodę w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej.

Naturalnie każda z opcji ma wiele zalet, dlatego warto wybrać to rozwiązanie, które w danym przypadku sprawdzi się najlepiej. Dla Ciebie może być to właśnie gotowy sklep internetowy z towarem.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluAdrian Paradowski
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Gotowy sklep internetowy z towarem – jak założyć i nim zarządzać?

Send this to a friend