Shop the Look – nowy rodzaj reklam od Pinteresta

Shop the Look – nowy rodzaj reklam od Pinteresta

Czemu nie przechodzić od inspiracji do zakupów? Właśnie takie pytanie ostatnio zadał swoim użytkownikom Pinterest, który zaprezentował nowy rodzaj reklam. Shop the Look to profil biznesowy zawierający wideo, a także katalogi światowe i reklamy z możliwością zakupu.

Shop the Look

To nowy rodzaj otwarcia się na osoby zajmujące się sprzedażą. Pozwalają odkryć nawet do 25 produktów na podstawie obrazu z Pinów. Funkcja ta, pozwala sprzedawcom na umieszczenie kilku zdjęć produktów na jednej stronie, a odbiorcy porównanie poszczególnych produktów w kwestii wizualnej.

Shop the Look – nowy rodzaj reklam od Pinteresta, Komerso.pl
źródło: wersm.com

To wszystko dlatego, aby każdy użytkownik mógł kupić ten produkt, którym się zainspirował. W dodatku takie zakupy wydają się być nie tylko szybsze, ale również bardziej przejrzyste.

Pinterest wprowadza również ulepszenie profili biznesowych. Od teraz będą one zawierały wideo i kartę Shop. To umożliwi zarówno łatwiejsze przejście do zakupu produktu oraz odwiedzenie macierzystej strony internetowej danego sklepu.

Ostatnią nowością są katalogi, dzięki którym sprzedawca może tworzyć piny produktów, aby konsument mógł sam zdecydować o wyborze produktu z szerokiej gamy, którą oferuje konkretny sklep. Dodatkowo, każda firma może ulepszyć swój profil za pomocą filmów, zdjęć, a także przesyłania wiadomości, umożliwiającej kontakt z klientem

Shop the Look – nowy rodzaj reklam od Pinteresta, Komerso.pl
źródło: wersm.com

Jakie kraje będą cieszyły się tym ulepszeniem jako pierwsze?

Niestety nowa opcja nie będzie od razu dostępna w Polsce. Tylko niektóre z państw będą mogły cieszyć się nowymi funkcjami od Pinteresta.

W USA, w najbliższych miesiącach pojawi się format reklamy Shop the Look, a następnie w krajach takich jak: Wielka Brytania, Brazylia, Niemcy, Francja i Japonia. Natomiast funkcja utworzenia katalogów pojawi się we Francji, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

Czy Pinterest pragnie stać się kolejną platformą e-commerce na świecie? Wszystko na to wskazuje!


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluKarolina Żyłowska
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Shop the Look - nowy rodzaj reklam od Pinteresta

Send this to a friend