Znamy już zwycięzców Performance Marketing Diamonds EU 2023!

Znamy już zwycięzców Performance Marketing Diamonds EU 2023!

Wiemy już, kto został nagrodzony w V edycji konkursu Performance Marketing Diamonds EU 2023, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Firmy biorące udział w konkursie mogły zgłaszać swoje kampanie w 15 kategoriach. Tytuł Agency of the Year ponownie otrzymała agencja Sales Tube. Statuetka Brand of the Year trafiła do Decathlonu, a nagrodę Grand Prix po raz pierwszy otrzymała agencja Cube Group. 

Wyjątkowy konkurs

Performance Marketing Diamonds EU to jedyny międzynarodowy konkurs w Polsce, w którym jury docenia kampanie performance marketingu i afiliacji, realizowane zarówno na rodzimym, jak i europejskim rynku. Tegoroczna edycja Performance Marketing Diamonds po raz pierwszy objęła zasięgiem całą Unię Europejską, a lista kategorii została rozszerzona o nowe obszary. e-Izba może się również pochwalić rekordową jak dotychczas liczbą zgłoszeń.

Uroczysty finał konkursu odbył się 25 maja w Mokoto Events w Warszawie. 

– Kategorie podzieliliśmy na 4 bloki tematyczne: Performance & Affiliate, Content Performance, Creative Performance i Strategy Performance po to, aby zaprezentować całe bogactwo tej domeny marketingu – mówi Anastazja Buryanova, koordynatorka tegorocznej edycji konkursu. – Biorąc pod uwagę listę zgłoszeń, wprowadzone zmiany spotkały się z zainteresowaniem grupy docelowej konkursu, które idealnie odpowiedziały na potrzeby biznesu w obszarze performance

Wyłonić najlepszych

Jury złożone z ekspertów branży marketingowej i e-commerce w pierwszej fazie ocen nominowało aż 49 najlepszych kampanii w 15 kategoriach, spośród których wyłoniono zwycięzców. I tak kolejny rok z rzędu agencją roku została SalesTube, która otrzymała najwięcej, bo aż 3 nagrody, a Grand Prix konkursu powędrowało do Cube Group. Tytuł Brand of the Year zdobył Decathlon.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także: w kategorii The most effective short term performance campaign – Sales & More oraz Eurosport Extra, w kategorii The most creative omnichannel campaign – InPost, w kategorii The most effective low-budget campaign– iCEA, a także – w kategorii The best content directed to consumer – ContentHouse, DevaGroup oraz TAURON.

Laureaci Performance Marketing Diamonds CEE 2023
źródło: linkedin.com/company/e-commerce-polska
Laureaci Performance Marketing Diamonds CEE 2023
źródło: linkedin.com/company/e-commerce-polska

– Tegoroczna edycja konkursu pokazuje, jak zmienia się rynek digital i performance marketingu w Polsce. Działania w tym obszarze są coraz bardziej zróżnicowane, co doskonale potwierdziły zgłoszenia interesujących i efektywnych kampanii z różnych kategorii. Z perspektywy najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce, dla nas szczególnie istotne jest dostrzeżenie przez Izbę Gospodarki Elektronicznej Retail Mediów jako istotnego elementu działań reklamowych brandów i bardzo mocne zgłoszenia konkursowe w kategorii The Most Effective Retail Media Campaign. Gratuluję zwycięzcom i jestem przekonany, że ich przykład zachęci kolejne agencje do włączania działań w tym obszarze w propozycje ofertowe dla klientów – mówi Krzysztof Andrzejczak, Group Advertising Sales and Business Growth Director w Allegro i juror w konkursie Performance Marketing Diamonds EU 2023.

Przyznano również wyróżnienie dla agencji Performance Media, za „kreację wpiętą w twarde działania performance marketingu” .

W trakcie Gali wręczono również nagrodę e-commerce Champion 2023, która została przyznana Łukaszowi Szymuli – Country Manager CEE & Poland, Tradedoubler Polska  za szczególne osiągnięcia w performance marketingu. Warto przypomnieć, że pierwszym e-commerce Championem w historii konkursu Performance Marketing Diamonds został Piotr Kurczewski.

Laureat nagrody e-commerce Champion 2023
źródło: linkedin.com/company/e-commerce-polska

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał audytor – Kancelaria Sowiński i Partnerzy. Partnerami głównymi konkursu Performance Marketing Diamonds EU 2023 były Allegro oraz Kinguin.

Więcej informacji o konkursie: https://pmdiamonds.eu/

Lista laureatów Performance Marketing Diamonds EU 2023

KOMERSO jest patronem medialnym wydarzenia. 


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluRedakcja
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Znamy już zwycięzców Performance Marketing Diamonds EU 2023!

Send this to a friend