Aplikacje mobilne mogą więcej

Aplikacje mobilne mogą więcej

Nikogo już dzisiaj nie dziwi fenomen telefonów komórkowych. Urządzeń, które często są mniejszą wersją naszych komputerów, a na dodatek możemy je wziąć ze sobą gdziekolwiek chcemy i skorzystać z nich kiedykolwiek chcemy. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników smartfonów rośnie popyt na innowacyjne rozwiązania mobilne, Różnią się one w zależności od branży. W świecie logistyki możliwość zarządzania przesyłką w czasie rzeczywistym jest kluczowa.

Dostępna jest ona przez stronę internetową oraz aplikację mobilną. Przyjrzyjmy się działaniu tej drugiej opcji na przykładzie aplikacji firmy kurierskiej UPS – UPS Mobile™ App.

Dostępność: 83 kraje

Zastosowanie: ułatwianie firmom i kupującym online zarządzanie przesyłkami i dostawami. Użytkownicy we wszystkich krajach mogą śledzić i wysyłać swoje paczki przy użyciu smartfona, a także oszacować koszty wysyłki i czas dostawy. Mogą również wykorzystać swoje przenośne urządzenia do automatycznego wypełnienia formularza dostawy danymi kontaktowymi. Użytkownicy smartfonów w Stanach Zjednoczonych mogą dodatkowo generować na swoim urządzeniu kody kreskowe i, aktualnie w fazie testowej, używać aparatu w aplikacji, by uchwycić wymiary paczki.

Aplikacje mobilne mogą więcej, Komerso.pl

Dodatkowe możliwości: odszukanie najbliższej lokalizacji UPS, w tym punktu UPS Access Point™. Jest to możliwe poprzez wbudowany system nawigacji GPS lub wpisanie adresu. Za pomocą aplikacji można także zeskanować numer przesyłki i kody kreskowe InfoNotice umożliwiające śledzenie przesyłki, a także wyświetlić informacje od kuriera na temat procesu dostawy.

Dostęp do innych usług: możliwość połączenia z usługą UPS My Choice®. Użytkownicy smartfonów mogą zarejestrować się do usługi, zmienić jej ustawienia, a także zarządzać planowaną dostawą. Co więcej, osoby korzystające z UPS My Choice mają dostęp do plannera dostaw, który pokazuje listę przesyłek przekazanych do doręczenia według daty i dnia.

Opcje logowania: za pomocą portali społecznościowych oraz biometrycznej weryfikacji tożsamości: Touch ID czy Face ID. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich śledzonych paczek, niezalogowani – do jednej na raz.

Podsumowując, aplikacje mobilne ułatwiają odbiorcom i nadawcom, zarówno posiadaczom urządzeń Apple iPhone® jak i Android™, zarządzanie przesyłkami. Są one łatwe w użyciu i zapewniają wgląd do wszystkich szczegółów związanych z przesyłką jak i powiązanych usług. Łatwiej być nie może!

UPS jest partnerem merytorycznym sekcji Logistyka i dystrybucja.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluUPS
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Aplikacje mobilne mogą więcej

Send this to a friend