Opakowanie, które można ponownie wykorzystać? Oto Loop™

Opakowanie, które można ponownie wykorzystać? Oto Loop™

Ochrona środowiska w branży logistycznej to nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych czy też wykorzystanie samochodów napędzanych paliwami alternatywnymi. Działania w jej zakresie obejmują także niezwykle istotny obszar, jakim są opakowania.

Każdego dnia firmy kurierskie przewożą miliony przesyłek, których opakowania często lądują w koszach na śmieci. Co można zrobić, żeby tego uniknąć? Odpowiedź jest prosta: opakowania powinny być zdatne do ponownego wykorzystania.

Troska o środowisko

Optymizmem napawa fakt, że najważniejsi gracze w branży logistycznej podjęli już poważne kroki w kwestii zmniejszenia produkowanych opakowań. Na początku 2018 r. firma UPS połączyła swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów pod nazwą Loop™.

Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku Loop™ eliminuje konieczność używania jednorazowych opakowań, wykorzystywanych wcześniej do wysyłki towarów. Konsumenci będą otrzymywać produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku oraz wysyłki.

Opakowanie, które można ponownie wykorzystać? Oto Loop™, Komerso.pl
źródło: materiały UPS

Wyjątkowe opakowanie

UPS i TerraCycle współpracowały przy projektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej. Materiały, z których wykonane są opakowania, umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem.

Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań pomogło przetestować atrakcyjne dla konsumentów oraz wystarczająco trwałe opakowanie, które można wielokrotnie wykorzystywać. W trakcie procesu projektowania i testowania, firma UPS znalazła rozwiązania niwelujące takie problemy jak: uszkodzenia materiałów, nieszczelność produktu, zużycie konstrukcji opakowania przy stosowaniu w ograniczonym zakresie, rysy na metalowych pojemnikach spowodowane przez metalową sprzączkę.

Użyte materiały

Opakowania Loop, wykonane są z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy – supernowoczesny pojemnik wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni konsumentom rozwiązanie, które znacząco redukuje ilość odpadów.

Inicjatywy takie jakie ta, której częścią jest UPS, wydają się zwiastować koniec jednorazowych opakowań. W przyszłości to rozwiązanie może być wdrażane na większą, światową skalę. Zyskają na tym wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw, ale przede wszystkim – środowisko.

UPS jest partnerem merytorycznym sekcji Logistyka i dystrybucja.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluUPS
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Opakowanie, które można ponownie wykorzystać? Oto Loop™

Send this to a friend