Zakupy z użyciem nawigacji głosowej – coraz mniej klientów klika w ekran czy klawiaturę
Coraz to więcej kierowców nie może się obyć bez nawigacji i innych systemów multimedialnych oraz aplikacji, które ułatwiają podróżowanie i uprzyjemniają czas spędzany za kółkiem. Jednocześnie w cenie są rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z dostępnych urządzeń. W ten trend doskonale wpisuje się nawigacja głosowa.
Nawigacja dla każdego
Rynek nawigacji samochodowych odpowiada na liczne potrzeby kierowców. Aplikacje na smartfony mają bardzo dokładne i aktualne mapy oraz liczne udogodnienia. Nawigacja GPS pomaga też omijać problemy zdarzające się na drodze. Klasyczna nawigacja samochodowa sprawdza się z kolei nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do internetu. Powstają też urządzenia z nawigacją dedykowaną samochodom ciężarowym. Na tym tle wyróżniają się aplikacje wykorzystujące możliwości wybierania głosowego.
Funkcja wybierania głosowego
Dzięki zastosowaniu tej funkcji w nawigacji możliwe jest wybieranie celu podróży lub poszukiwanie na mapach określonych punktów, bez konieczności dotykania ekranu. Przyśpiesza to wprowadzanie niezbędnych parametrów. Co więcej, umożliwia korzystanie z nawigacji podczas jazdy, bez wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Nawigacja głosowa – zakupy i poruszanie się po mieście
Nawigacja głosowa jest hitem przede wszystkim dla miłośników zakupów i osób często poruszających się po mieście. Dzięki nawigacji głosowej właściwie nie trzeba zerkać na ekran. Z jednej strony możemy wybierać poszczególne punkty, do których chcemy dotrzeć – sklepy, lokale gastronomiczne, stacje benzynowe, lokale usługowe, hotele, apteki etc. Z drugiej – nawigacja, z pomocą komend głosowych, doprowadzi nas do celu. Przydatną funkcją jest w tym momencie również zaawansowane planowanie trasy, czyli wybranie punktów, przez które chcemy dojechać zanim dotrzemy do celu.
Funkcje godne uwagi
Poza wyszukiwaniem w formie poleceń głosowych, warto też zwrócić uwagę na szereg innych funkcji, jakie zapewniają aplikacje na smartfony, jak również tradycyjne nawigacje samochodowe. Wśród nich można znaleźć funkcję asystenta pasa ruchu i parkowania, wspomniane wyżej zaawansowane planowanie trasy czy też funkcję wideorejestratora. Warto też zwrócić uwagę na bazę użytecznych miejsc.
Nie tylko dla kierowców
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też urządzenia dostosowane do potrzeb motocyklistów, rowerzystów, a także dla turystów, którzy poruszają się pieszo. Oczywiście tego typu urządzenia nie tylko uwzględniają trasy, do których samochody nie mają dostępu, ale też mają specyficzne parametry, jak choćby odporność na wstrząsy. W każdym z tych przypadków doskonale sprawdza się nawigacja głosowa oraz szereg innych udogodnień, znanych z klasycznych samochodowych urządzeń.
Promuj biznes na łamach Komerso.pl!