Bezpieczeństwo płatności kartą w e-commerce

Bezpieczeństwo płatności kartą w e-commerce

Planując własny e-biznes nie wolno zapomnieć o odpowiednim doborze udostępnianych sposobów płatności. To właśnie one mogą zadecydować o sukcesie w pozyskaniu stałej bazy lojalnych klientów. Ci zaś poszukują łatwych i prostych metod płatności, które równocześnie w najwyższym stopniu zagwarantują bezpieczeństwo transakcji. Karta płatnicza to idealne rozwiązanie płatnicze w e-commerce, gdyż zapewnia cały wachlarz gwarancji.  

Jest to opcja warta rozważenia przez każdą osobę projektującą rozwiązania e-commerce, a w szczególności przez e-detalistów starających się pozyskać klientów z zagranicy, dla których lokalne sposoby płatności typu szybkie przelewy mogą nie być dostępne. Płatności kartą nie powinny także umknąć uwadze właścicieli sklepów internetowych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem i budują swoją markę w sieci. W tym przypadku dla klientów gwarantem prawidłowego wykonania przez nich transakcji będzie wydawca karty płatniczej.

Z punktu widzenia właścicieli e-sklepów wszelkie płatności kartą mają tę zaletę, że gwarantują szybkie otrzymanie pieniędzy za zrealizowane zakupy / usługi, a nie jak w przypadku płatności przy odbiorze, kiedy to cała procedura jest wydłużona.

Recurring

Obie strony, a więc zarówno e-detaliści, jak i konsumenci mogą czerpać korzyści z jeszcze jednej bardzo ważnej funkcjonalności kart. Mianowicie dają one możliwość uruchomienia dodatkowej usługi dla klientów polegającej na zapamiętaniu danych karty (tzw. transakcje recurring), które przechowywane są w środowisku spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które może znacząco przełożyć się na zwiększenie liczby powrotów do konkretnej witryny internetowej. Z kolei dla klientów oznacza ono ogromną wygodę i oszczędność czasu, gdyż opłata za kolejne zakupy wnoszona jest jednym kliknięciem, a przy tym klient nie musi mieć przy sobie karty, aby ponownie wprowadzić wymagane dane.

Tokenizacja

Klienci, którzy płacą kartą za zakupy w internecie korzystają także z dobrodziejstw tokenizacji. Umożliwia ona zastępowanie wrażliwych danych karty za pomocą tokenów, które są specyficzne dla danego urządzenia, handlowca, lub określonego rodzaju transakcji. Zmniejsza to ewentualne ryzyko wycieku danych.

Verifed by Visa

Dodatkowo płatności online kartą zabezpieczone są przez usługę Verified by Visa. Jest to procedura, w której bank dodatkowo zatwierdza płatność za pomocą jednorazowego hasła wysłanego w czasie rzeczywistym SMS-em do klienta lub poprzez push notyfikację w aplikacji mobilnej banku. To gwarantuje klientowi, że nikt nie wykorzysta jego karty do zakupów bez jego wiedzy. Zabezpieczenie dotyczy wszystkich płatności oznaczonych na stronie danego sklepu symbolem Verified by Visa.

VISA jest partnerem merytorycznym sekcji E-Płatności.


Promuj biznes na łamach Komerso.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portaluVISA
Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Najnowsze artykuły

Bezpieczeństwo płatności kartą w e-commerce

Send this to a friend